Oktay, “62 Yıldır İlk Defa Böyle Hizmet Gördük”

İl Genelinde kış hazırlıklarını sürdüren MUSKİ Genel Müdürlüğü Fethiye’nin Eşen Mahallesinde yaklaşık 12 kilometre dere temizliği gerçekleştirdi. Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Eşen Mahalle Muhtarı Hüseyin Oktay, “Ben 62 yaşındayım ve böyle bir çalışmayı ilk defa görüyorum bu nedenle MUSKİ Genel Müdürlüğümüze çok teşekkür ederim” dedi.


Türkiye’nin en fazla yağış alan 2’inci ili olan Muğla’da Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü kış hazırlıklarına devam ediyor. Yoğun yağmur yağışlarının yaşandığı Muğla’da taşkınların önüne geçebilmek adına önlemler alan MUSKİ, bu kapsamda Fethiye İlçesi Eşen Mahallesinde yaklaşık 12 bin metre Dere Temizliği gerçekleştirdi.

EKİPLER ÇOK KISA SÜRE İÇERİSİNDE ÇALIŞMA BAŞLATTI

Mahallerinde ki çalışma nedeniyle çok mutlu olduklarını belirten Eşen Mahalle Muhtarı Hüseyin Oktay MUSKi’ye başvurduktan hemen sonra ekiplerin gelip mahallede çalışmaya başladıklarını söyledi. Oktay, “Ben 2 ay önce MUSKİ’ye dilekçemi vermiştim. Görevli arkadaşlar sağ olsunlar dilekçemi dikkate alıp hemen çalışma başlattılar. Belirli bir plan ve proje içerisinde çalışmalarımız hızlı şekilde tamamlandı. Vatandaşlarımızın sel felaketine uğramaması ve kışı daha rahat geçirmeleri adına bu çalışma şarttı” dedi. “DAHA ÖNCE BÖYLE BİR HİZMET ALMADIK” Eşen Mahallesinde daha önce derelerin hiç temizlenmediğini vurgulayan Muhtar Oktay, “Ben 62 yaşındayım ve burada hiçbir zaman böyle bir çalışma olmadı. MUSKİ Genel Müdürümüz sağolsun bize bu fırsatı tanıdı. Bu konuda duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum, burada yapılan hizmet çok büyük artık vatandaşlarımız sel tehlikesiyle karşı karşıya kalmayacak” dedi. Diğer Mahalle Muhtarlarına da seslenen Hüseyin Oktay, “Tüm isteklerinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e başvursunlar. Ayrıca su ve derelerle ilgili MUSKİ Genel Müdürümüz Baki Ülgen’le irtibata geçsinler. Hizmet konusunda yöneticilerimiz çok duyarlılar” diye konuştu. “MUHTARLARIMIZIN HİZMETİNDEYİZ” Konu hakkında konuşan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, muhtarların mahallelerin yöneticileri olduğunu belirterek muhtarlarla iyi bir diyolag içerisinde olmaya özen gösterdiklerini söyledi. Ülgen, “Dere temizliklerimiz tüm İl’de devam ediyor. Fethiye İlçemizin Eşen Mahallesindeki dere için de muhtarımızın bize talebi oldu. Bizde dilekçesini dikkate alarak hemen mahallede çalışma başlattık ve Eşen’de 12 bin metre uzunluğunda dere temizledik. Muhtarlarımızın o mahallenin yöneticileri olması nedeniyle, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verme amacımızdaki en büyük yardımcımız ve yol göstericilerimiz konumundadırlar. Bu nedenle muhtarla olan iletişim kanallarımız sürekli açıktır. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak yapabileceğimiz her türlü hizmette muhtarlarımızla işbirliği içerisinde olacağız” dedi.