Marmaris'te Otellerin İçme Suyu Sıkıntısını Gideriyoruz

MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Marmaris ilçesinde otellerin yoğun olduğu bölgede içme suyu basıncı düşük olan mahallelerin hatlarını yenileyerek yaz sezonunda sıkıntı yaşanmaması için çalışma başlattı.


Yaz mevsimin gelmesiyle birlikte Marmaris Belediyesi tarafından yapılan üst yapı yenileme çalışmaları esnasında Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri de alt yapı çalışmalarını başlattı. MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi 4. Bölge Şube Müdürü Mustafa Acar öncülüğünde çalışmalarını sürdüren MUSKİ ekipleri, ilçe belediyesinin üst yapı yenileme çalışmaları kapsamında ilçe belediyesi ile koordineli olarak çalışarak yaz mevsiminin hazırlıklarını hızlandırdı.

MUSKİ ekipleri, ilçede yerli ve yabancı turistin gelmesiyle birlikte artan nüfus yoğunluğundan dolayı su kullanımında oluşan basınç düşüklüğünün önüne geçmek için içme suyu hat yenileme çalışması başlattı. Otellerin yoğun olarak bulunduğu Marmaris siteler ve Uzunyali mevkilerinde yaz aylarında su kullanımın fazla olması nedeniyle oluşan basınç düşüklüğü içme suyu hattının yenilenmesiyle gideriliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “Siteler ve uzun yalı mevkilerinde oteller yoğun olarak bulunuyor. Yerli ve yabancı turistlerin gelmesiyle birlikte doluluk oranı artan otellerde su kullanımın fazla olmasından dolayı basınç düşüklüğü yaşanıyor. Ekiplerimiz yoların tekrardan kazılıp zarar görmemesi için bölgede ilçe belediyesinin yürüttüğü üst yapı çalışması esnasında içme suyu hattının yenileme çalışmasına başladı. 2 kilometrelik bir hat yenilenerek bölgenin kullandığı içme suyunun basıncını arttırarak her yıl yaşanan sorun ortadan kalkmış olacak” dedi.