Kendi Bakım Aracımızı Kendimiz Tasarladık

MUSKİ Genel Müdürlüğü, envanterinde bulunan araç, iş makinesi, jeneratör ve su pompalarının bakım ve onarımlarını daha etkin bir şekilde ve yerinde kullanmak amacıyla kendi tasarladığı 4 adet ‘Mobil Bakım Onarım Atölye Aracı’nı hizmete sundu. 


Vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak için Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin katkısıyla araç filosunu genişleten Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, filosundaki araçları daha etkin bir şekilde bakım ve onarımlarını yapmak amacıyla kendi tasarladığı 4 adet Mobil Bakım Onarım Atölye Aracını hizmete sundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sosyo-Kültürel Alan’da gerçekleştirilen Mobil Bakım Onarım Atölye araçlarının tanıtımına MUSKİ Genel Kurul Üyesi Ali Sedat Samsunlu, MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Genel Müdür Yardımcısı Cem Yaşar, Daire Başkanları ve Müdürler katıldı.

MUSKİ Elektrik Malzeme ve Makine İkmal Dairesi Başkanlığı Araç ve İş Makinesi Bakım Onarım Şube Müdürlüğü tarafından tasarlanan gezici araçlar, her türlü bakım onarım faaliyetlerini gerçekleştirebilecek.

“MUSKİ’YE AİT ARAÇLAR BULUNDUĞU YERDE TAMİR EDİLEBİLECEK”

Mobil Bakım Onarım Atölye araçlarının tanıtım töreninde konuşan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, kendilerinin tasarlayıp hizmete sundukları araçlar sayesinde Muğla’nın neresinde olursa olsun MUSKİ’ye ait arıza yapan araçların bulundukları yerde tamir edilebileceğini söyledi.  Ülgen, “Araçlarımız Elektrik, Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığımız tarafından tasarlandıktan sonra dışarıdan bir firmaya yaptırılmıştır. Söz konusu araçlarımız seyyar jeneratör, Kompresör, Yıkama Ünitesi, Sabit Matkap, Taşlama, Yağlama pompaları, Vinç Sistemi ve Kaynak Makinesi ekipmanlarının yanı sıra her türlü bakım onarım faaliyetlerini gerçekleştirebilecek set ve alet malzemeleriyle donatılmıştır “ dedi.

“DİĞER BELEDİYELERDEN TARAFINDAN ÇOK İLGİ GÖRÜYORUZ”

Hizmete sundukları Mobil Bakım Onarım Atölye araçlarının diğer belediyeler tarafından da çok ilgi gördüğünü vurgulayan Ülgen, “Araçları nasıl tasarladıklarımızı, kendilerinin de bu araçlardan tasarlamak istediklerini bize belirtiyorlar. Ayrıca kendi tasarladığımız bu araçlar sayesinde çok fazla maddi ve zaman tasarrufu sağlıyoruz. Bünyemizde bulunan araçlarımızda herhangi bir sıkıntı çıktığı zaman dışarıya yaptırmadan kendimiz yapıyoruz. Bu da bize maddi ve zaman anlamda çok büyük tasarruf sağlıyor. Su ve Kanalizasyon hizmetlerinde yüksek standartlarda hizmet sunan, sürekli gelişen, etkin ve alanında güven duyulan su idaresi olma yolunda ve vizyonumuzun ışında ihtiyaç duyduğumuz sürati ve etkinliği kazanmamıza destek sağlayacak olan bu araçları bünyemize dâhil etmenin gururunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmamızı sağlayacak bu araçlar kurumumuza hayırlı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.