MUSKİ'den "Bütçe Hazırlama" Eğitimi

MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından, bünyesinde harcama yetkililerine ve bütçe hazırlama sürecinde yer alan personele “Bütçe Hazırlama” eğitimi verildi.


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. 2016 yılı Hizmet İçi Eğitim Plan ve Programı dâhilinde harcama yetkilileri, gerçekleştirme görevlileri ve bütçe hazırlama sürecinde yer alan personele “Bütçe Hazırlama” konulu eğitim semineri verildi.   

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen seminere, ilgili personel dışında İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Veli Han, Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Ayhan Türkoğlu, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Ahmet Gazi Korkmaz, Tesisler Daire Başkanı Tansel Koralay, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hüseyin Özgüroğlu, Teftiş Kurulu Başkanı Kenan Çardak ve Bölge Müdürleri katıldı.

 

MUSKİ Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı’na bağlı Bütçe ve Strateji Geliştirme Şube Müdürü Hüseyin Çiftçi tarafından verilen eğitim 7 saat sürdü. Eğitim seminerinde katılımcılara, kamu idarelerinde “Bütçe Hazırlama” sürecinde bütçenin hazırlanma yöntemleri, harcama yaparken dikkat edilecek ekonomik kodlar ile ilgili bilgiler verildi.