Eski Datça Mahalle Sakinlerinden MUSKİ’ye Övgü

-MUSKİ Genel Müdürlüğü, Datça ilçesinin Reşadiye terfi ara depodan Eski Datça mahallesini besleyen ana deponun terfi hattını yenilendi.

- Eski Datça Mahallesi Muhtarı Neşe Karaoğlan, “ En küçük arızamızda bile mağduriyetimiz en geç 1 saat içerisinde gideriliyor. MUSKİ’ye çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederim” dedi.


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşların içme suyu sorunlarını çözmek için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Datça ilçesinde çalışmalarına devam eden MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Reşadiye terfi ara depodan Eski Datça mahallesini besleyen ana deponun terfi hattını yeniledi.

Terfi hattı yenileme çalışmalarıyla birlikte Eski Datça Mahallesinin su sorununu en az seviyeye indiren MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarından Eski Datça Mahallesi sakinleri tarafından övgü dolu sözlerle bahsedildi.

 “MUSKİ’NİN BİR ENKAZ DEVRALDIĞINI BİLİYORUZ”

MUSKİ’nin mahallelerinden yaptığı çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren mahalle sakini Gökhan Özkan, MUSKİ kurulduğu andan itibaren su sorunlarının yok denecek kadar azaldığını vurguladı. Özkan, “MUSKİ’nin bir enkaz devraldığını biliyoruz. Büyükşehir Belediyesi kurulmadan önce mahallemizin hali çok kötüydü. Büyükşehirin kurulmasıyla birlikte bir düzelme söz konusu. MUSKİ’nin çalışmalarından genel olarak çok memnunuz. Mahallemizin su sorunu en az 15-20 yıllık bir sorun. Daha önceleri dağdan gelen suyla idare ederdik. Hatta Temmuz ve Ağustos aylarında asla su bulamazdık. Artık suyumuz akıyor. Su sorunumuzun ortadan kalkmasıyla birlikte benim su kullanımım 2 katına çıktı. Daha çok su kullanıyorum. Eminim dönem içerisinde bize verilen diğer sözler de tutulacaktır. Eskiden musluğa gittiğimizde acaba su var mıdır diye düşünerek giderdik. Düşündüğümüz de başımıza gelirdi. Şimdi musluğa gittiğimizde sularımızın sürekli olarak aktığını görünce çok mutlu oluyoruz” dedi.

“DAHA ÖNCE SU ÇIKMAYAN YERLERE BİLE SU ÇIKIYOR”

Ramazan Bayramı’ndan itibaren sularında düzenli bir şekilde artma yaşandığını belirten Eski Datça Mahalle sakinlerinden Kamil Sönmez, “Şu an su ile ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Hatta daha önceleri su çıkmayan bölgelere bile su çıkmaya başladı. Bunun sürekli bu şekilde devam edeceğini umuyoruz. Datça çok geniş bir coğrafya üzerine kurulu bir ilçe. Buna rağmen MUSKİ tarafından verilen hizmetler çok güzel bir şekilde devam ediyor. Herhangi bir arızada haber verildiği anda hızlı bir şekilde müdahale ediyorlar. Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından da çok memnunuz. Ekip halinde hareket ediyorlar. Su hizmetlerinin yanında diğer hizmetleri de çok iyi. Karaköy-Körmen yolu sıcak asfalt dökülerek çok güzel oldu. Yıllardır süren kavşak sorunlarımız halledildi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BAKİ ÜLGEN TAM BİR ORGANİZASYON ADAMI”

MUSKİ’nin mahallelerinde yaptıkları çalışmaları değerlendiren Datça ilçesinin tek kadın muhtarı olan Eski Datça Mahallesi Muhtarı Neşe Karaoğlan, MUSKİ’nin çalışmalarını çok beğendiklerini ifade etti. Karaoğlan, “Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin muhtarlar toplantısına katıldığımda MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen’in organizasyon adamı olduğunu gördüm. Çok da mutlu oldum. Bizim mahallemizin su sorunu çok eski bir sorun. Eskiden hiç şebeke suyumuz yoktu. MUSKİ’nin çalışmalarını çok beğeniyoruz. Herhangi bir sorun olduğunda hemen yazılıp çiziliyor. ayıt ediliyor ve mesaj olarak gönderiliyor. Daha sonra ise yapıldı mı diye tekrar soruluyor. Sıkıntılarımız en geç 1 saat içerisinde gideriliyor. Ben MUSKİ Genel Müdürlüğü’ne bu güzel çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.