Bodrum'a Kış'ı Yaşatan DSİ Hattında Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz

Bodrum ilçesi Torba kavşağında Cuma günü DSİ ana şebeke hattının patlaması nedeniyle meydana gelen ve bir iş yeri ile birçok aracın hasara neden olduğu DSİ Hattında 2 gecedir çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.


Bodrum Yarımadasının içme suyunu karşılayan ve Cuma günü Torba kavşağında yaşanan patlama ile Bodrum-Milas karayolunda sele neden olan DSİ ana şebeke hattının tamiratı Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından 2 gecedir aralıksız olarak sürüyor.

Yaşanan patlama ile yarımada da yaşanan su sıkıntısını kısa sürede çözmeyi amaçlayan MUSKİ Genel Müdürlüğü Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığına bağlı 1. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, Cumartesi gecesi de çalışmalarına devam etti.

Gün boyu sürdürdükleri çalışmalarının yanı sıra Cuma ve Cumartesi gecesi de çalışan ekipler, patlağın olduğu bölgeyi 1 ekskavatör, 1 kepçe ve 6 kamyon yardımıyla kazarak hatta ulaşmaya çalışıyor. İçme suyu hattına zarar verilmemek için çalışmaları hassas bir şekilde sürdüren ekipler, 7 buçuk metrelik derinliğe ulaştı.

Pazar günü akşam saatlerinde hatta müdahale etmeyi planlayan ekipler, Bodrum Yarımadasının su sorununu kısa sürede çözmeyi planlıyor.