Marmaris Arıtma Tesisi'nin Kapasitesini Arttırıyoruz

MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından, Marmaris İlçesinde bulunan 50 bin 625 metreküp gün kapasiteli Arıtma Tesisi’nin 110 bin 281 metreküp gün kapasiteye yükseltilmesiyle ilgili “Halkın Katılım Toplantısı” düzenlendi.


Marmaris İlçesinde bulunan ve 50 bin 625 metreküp kapasiteye sahip olan Atıksu Arıtma Tesisi Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları sonucunda 110 bin metreküp kapasiteye çıkarılıyor. Proje Marmaris İlçesi’nin 2047 yılı nüfus artışı hesaplanarak hazırlanırken, Marmaris İlçesinin artıma problemi büyük ölçüde çözülmüş olacak.

Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesi Marmaris Hizmet Binası toplantı salonunda “Halkın Katılım Toplantısı” düzenlenerek proje vatandaşlara anlatıldı.

Toplantıya Muğla Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan, MUSKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri, ARÜV Çevre yetkilileri, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.

Toplantıda kapasite artışı ile birlikte turizmin önemli noktalarından biri olan Marmaris İlçesinde özellikle yaz aylarında yaşanan nüfus artışına orantılı olarak herhangi bir arıtma sorunu çekilmeyeceği vurgulandı. Ayrıca toplantıda yeni yapılacak olan projeyle birlikte mavi bayraklı kıyıların korunmasının amaçlandığı belirtildi.