ÖLÜDENİZ’DE KÖTÜ KOKUNUN ÖNÜNE GEÇTİK

MUSKİ ekipleri, Fethiye İlçesi Patlangıç Mahallesi Ölüdeniz yolu üzerinde bulunan kanalizasyon hattından kötü koku yayılması nedeniyle mevcut hattı iptal ederek yerine yeni kanalizasyon hattı yaptı. Yapılan yeni hatla birlikte bölgedeki kötü koku ortadan kalkarken vatandaşlar rahat bir nefes aldı.


Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, ülke turizmi için büyük önem taşıyan Ölüdeniz Mahallesi’nin yolu üzerinde bulunan ve kötü kokuya neden olan kanalizasyon hattını yeniledi.

Patlangıç Mahallesi Ölüdeniz yolu üzerinde yer alan ve birçok vatandaşa hizmet veren kanalizasyon hattı özellikle yaz aylarında kötü kokuya neden oluyordu. Bölge halkının şikâyetleri üzerine harekete geçen MUSKİ ekipleri, pompa yardımıyla arıtmaya gönderilen kanalizasyon hattını iptal ederek yerine yaklaşık 650 metre uzunluğunda yeni hat yaptı. Bu şekilde hem bölgedeki kötü konunun önüne geçen ekipler, pompayla ana hatta gönderilen atık suyu cazibeli hale getirerek elektrik maliyetini de ortadan kaldırmış oldu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, bölgede yaptıkları çalışmayla Mahalle sakinlerinin rahat bir nefes alacağını söyledi. Ülgen, “Ölüdeniz yolu üzerinde bulunan kanalizasyon hattımız pompa yardımıyla ana hatta gönderiliyordu. Ancak arada oluşan kot farkı nedeniyle bazı bölgelerde atık su birikiyor ve buda kötü kokuya neden oluyordu. Turizmin göz bebeği olan Ölüdeniz Mahallemizde böyle bir aksaklığın acilen ortadan kaldırılması gerektiğini düşündük. Büyükşehir Belediyemizin bölgede yaptığı sıcak asfalt çalışmasını fırsat bilerek yaklaşık 650 metrelik yeni kanalizasyon hattı yaptık. Yaz sezonuna yaklaştığımız bu günlerde turizm bölgemizi böle bir sorundan kurtardığımız için mutluyuz. Çalışmalarımız tüm ilde hız kesmeden devam edecek” dedi.