MARMARİS DERESİ’NDEN 2 BİN TON ATIK ÇIKARILDI


 27 Şubat 2018 Salı


MARMARİS DERESİ’NDEN 2 BİN TON ATIK ÇIKARILDI

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Marmaris İlçesi Polis evi deresinde yaptığı temizlik çalışmasıyla dereden 2 bin ton balçık çıkardı.

Yetki ve sorumluluğu altındaki derelerin temizlik çalışmalarını rutin olarak sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Marmaris İlçesinde bulunan derelerin temizliğine devam ediyor.

Kötü Kokunun Önüne Geçiliyor

Özellikle yaz aylarında balçıkların yaydığı kötü kokunun önüne geçilmesi başlatılan dere çalışmalar kapsamında Marmaris İlçesi Kemeraltı Mahallesinde bulunan Polis evi (Maxim 5) deresi temizlendi. Bir hafta boyunca devam eden temizlik işlemlerinde dereden 2 bin ton balçık çıkarılırdı. Büyük miktardaki balçığın kısa sürede dereden çıkarılması için çalışmalarda 1 uzun bomlu ekskavatör, 1 kazıcı yükleyici ve 3 adet havuz dorseli tır kullanıldı.

Marmaris İlçesinde Temizlikler Devam Ediyor

Polis evi deresinin temizlik işlemleri tamamlanırken bunun yanı sıra olası tıkanıklıkların önüne geçmek için Marmaris İlçesi Bayır Mahallesi Çiftlik mevkiinde bulunan dere ağzı açıldı. Ayrıca yine MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından Turunç Mahallesi Azmak başında da temizlik çalışması başlatıldı.    

“Sorumluluğumuz Altındaki Dereleri Temizleriz”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, dere temizlik çalışmalarının önemli olduğunu ve kurum olarak bu bilinçle hareket ettiklerini söyledi. Ülgen, “Bu yıl kış aylarında meydana gelebilecek taşkınların önüne geçmek için Marmaris İlçemizde 13 ayrı noktada toplam 7 bin metre dere temizliği yaptık. Şimdi de yaz aylarında kötü kokuya sebebiyet veren balçık temizliklerini tamamlıyoruz. Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’ün talimatları doğrultusunda Marmaris İlçemizde, sorumluluk alanımızdaki tüm derelerin temizlik işlemlerini önem sırasına göre yapıyoruz. İlimizin dere yatakları önceliklendirmesi yapılarak taşkın riski yüksek yerlerden başlamak üzere temizleme çalışmalarına tüm hızımızla devam ediyoruz” dedi.


Habere ait Diğer Fotoğraflar