PAŞAPINARI’NA YENİ İÇME SUYU HATTI ÇEKİLDİ


 25 Nisan 2018 Çarşamba


PAŞAPINARI’NA YENİ İÇME SUYU HATTI ÇEKİLDİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Menteşe ilçesi Paşapınarı Mahallesi’nde içme suyu hattı bulunmayan, mermer fabrikalarının yoğun olduğu sanayi bölgesinin bir kısmına yeni içme suyu hattı çekti. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe ilçesinde bulunan mahallelerde içme suyu hat çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından, Menteşe ilçesi Paşapınarı Mahallesi’nde içme suyu hattı bulunmayan, mermer fabrikalarının yoğun olduğu sanayi bölgesinin bir kısmına yeni içme suyu hattı çekildi.

Konu ile ilgili olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden şu açıklamalara yer verildi: “Menteşe ilçesinde içme suyu olmayan mahallelerin bazı bölgelerinde MUSKİ ekipleri hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Menteşe ilçesine bağlı Paşapınarı Mahallesi’nde sanayi bölgesinin bir kısmında içme suyu hattı mevcut değildi. Sanayi bölgesinde daha çok mermer fabrikalarının yoğun olduğu bölgede vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda içme suyu hattı bulunmayan bölge için plan ve programlar hazırlanarak çalışmalara başlandı. Çalışmalar sonucunda sanayi bölgesindeki mermer fabrikalarının yoğun olduğu bölgede yeni içme suyu hat çalışması tamamlandı. Ayrıca bölgeye yeni içme suyu hattının çekilmesinin yanı sıra daha önce küçük çaplı basınç sorunu yaşanan alana da yeni içme suyu hattından su verilerek basınç sorunu ortadan kaldırıldı.”  

 

 


Habere ait Diğer Fotoğraflar