TAŞLICA’DA İÇME SUYU ÇALIŞMALARI HIZLI İLERLİYOR

MUSKİ Genel Müdürlüğü yüz yıldır suyu olmayan Marmaris İlçesi Taşlıca Mahallesinde vatandaşların içme suyu özlemini gidermek için başlattığı çalışmalarını hızlandırdı.


Kurulduğu günden bu yana içme suyu hattı olmayan ve ihtiyaçlarını eşeklerle taşıdıkları su ile karşılamak zorunda kalan Taşlıca Mahalle sakinleri bu sorundan kurtuluyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan hat çalışmalarının bin metresi tamamlandı.

HAT ÇALIŞMASININ TAMAMLANMASINA 2 BİN 800 METRE KALDI

Söğüt Mahallesinde yapılan sondaj çalışmaları sonunda Taşlıca’ya yetecek miktarda suyu bulan MUSKİ ekipleri bölgedeki çalışmalarını hızlandırdı. Taşlıca halkının tamamlanmasını dört gözle beklediği içme suyu projesini devam eden MUSKİ ekipleri bölgeyi suya kavuşturacak olan 3 bin 800 metrelik hattın bin metresini tamamladı. Kalan 2 bin 800 metrelik hat çalışmasının tamamlanması için yoğun çaba sarf eden ekipler yeni içme suyu depoları ve bağlantılarını tamamlayıp bölgeyi 2017 yılı bitmeden suya kavuşturmayı amaçlıyor.

“BAŞKANIMIZ DR. OSMAN GÜRÜN SUSUZ MAHALLELERİN SORUNUNU ÇÖZMEYE BÜYÜK ÖNEM VERİYOR”

Büyükşehir yasasının çıkmasından sonra kurulan MUSKİ Genel Müdürlüğünün şu ana dek 30 susuz Mahalle ve mevkiiyi suya kavuşturduğunu söyleyen MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün “su” konusunda büyük hassasiyet barındırdığını belirtti. Ülgen, “Kurulduğumuz ilk günden bu yana Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün, su konusunda özel bir hassasiyet gösteriyor. Verdiği talimatlar ve çalışmalarımıza olan desteği sayesinde 3 yıllık dönemde 30 susuz Mahalle ve mevkiiyi suya kavuşturduk. Tespitlerimiz doğrultusunda suyu olmayan bölgeler için proje çalışmalarımız sürüyor. En kısa sürede bunları da hayata geçirip siz değerli kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

“2017 YILI BİTMEDEN TAŞLICA’YI SU İLE KAVUŞTURMAYI PLANLIYORUZ”

Taşlıca Mahallesindeki çalışmalar hakkında da değerlendirmelerde bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, bölgeye yapacak olduğumuz 3 bin 800 metrelik hattın bin metresini tamamladık. Böylelikle Söğüt Mahallemizde bulduğumuz temiz içme suyunu Taşlıca Mahallesine aktaracağız ve Mahalle halkının bu sorununu ortadan kaldıracağız. Ayrıca bu suyla yaz aylarında suyun yetersiz kaldığı Söğüt Mahallesini de besleyeceğiz” dedi.